Wywiad z Aleksandrą Zalewską, aktorką teatru Rampa
- Wywiad z Aleksandrą Zalewską (2Fap), aktorką teatru Rampa, zdobywczynią II miejsca w konkursie piosenki obcojęzycznej, uczennicą Technikum Fryzjerskiego w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie.
Wywiad z Anną Gawryszewską, zwyciężczynią konkursu piosenki obcojęzycznej.
- Wywiad z Anną Gawryszewską (2Fag), zwyciężczynią konkursu piosenki obcojęzycznej, uczennicą Technikum Fryzjerskiego w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie.
Szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej
Zwycięzcy szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej:
I miejsce - Anna Gawryszewska (2Fag)
II miejsce - Aleksandra Zalewska (2Fap)
III miejsce - Monika Zawistowska (2Tbp)
Link do utworu (youtube): Zwycięski utwór
Ogłoszenie Dyrektora
Plan lekcji obowiązujący od 30.11.2020 roku zostanie zamieszczony w Librusie 28.11.2020.
Lekcje w dniach od 30.11.2020 do 11.12.2020 będą odbywały się wg planu i zasad jakie obowiązywały w tygodniu 26.10.2020 - 30.10.2020.
Zajęcia zawodowe praktyczne odbywają się stacjonarnie. Szczegóły w dzienniku elektronicznym.
Ogłoszenie Dyrektora w sprawie zajęć od 26 października
Zgodnie z rozporządzeniem MEN
Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe również w całości przechodzą na zdalne nauczanie. W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik. Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.
W związku z tym Dyrektor Zespołu Szkół nr 21 zawiesza zajęcia zawodowe praktyczne na terenie szkoły. Wszystkie zajęcia szkolne od 26.10.2020 odbywają się zdalnie.
Aktualne informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli będą zamieszczane w dzienniku Librus.
Informacja Dyrektora, rozp. MEN, list Prezydenta Warszawy
Szanowni Państwo
Zgodnie z decyzją władz państwowych od dnia 19.10.2020 roku szkoły ponadpodstawowe w strefie czerwonej przechodzą w tryb nauczania zdalny (z wyjątkiem zajęć praktycznych)
W zespole Szkół nr 21 zajęcia będą odbywały się w sposób następujący:
- W LXXXVII liceum Ogólnokształcącym zajęcia zdalne.
- W Technikum 27 zajęcia ogólnokształcące odbywają się zdalnie, zajęcia praktyczne w sposób stacjonarny.
- Zajęcia praktyczne w zawodzie Technik Chłodnictwa i klimatyzacji odbywają się stacjonarnie w CKZ nr 1 na ulicy Mińskiej wg dotychczasowego planu.
W dniu 19.10.2020 zajęcia będą się odbywały zgodnie z planem dotychczasowym. Zajęcia praktyczne w szkole i CKZ. Jeżeli zajęcia ogólnokształcące odbywają się przed lub po zajęciach praktycznych. Zajęcia ogólnokształcące w tym dniu odbędą się na zasadzie przekazania wytycznych do samokształcenia.
Od dnia 20.10.2020 zajęcia będą odbywały się według nowego planu. W dniach, w których przewidziane będą zajęcia praktyczne tylko w wyjątkowych przypadka po zajęciach praktycznych oraz po odpowiednio długiej przerwie odbędą się zajęcia online. Nie będzie to dotyczyło zajęć z przedmiotów maturalnych. Zasady pracy szkoły w okresie pandemii zostały opisane w
ZASADY ORGANIZACJI I REALIZACJI ZADAŃ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 21 W WARSZAWIE W SYSTEMIE HYBRYDOWYM LUB ZDALNYM W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 (Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ)
Kolejne informacje na temat organizacji pracy szkoły, zawierające szczegóły zasad organizacji pracy szkoły w związku z pandemią będą zamieszczone w dzienniku elektronicznym.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły.
Zajęcia z wysokosprawnej chromatografii cieczowej
Z inicjatywy p. Dyrektora Marka Kupieckiego, p. kierownik Małgorzaty Polkowskiej oraz nauczycieli chemii i przedmiotów zawodowych chemicznych p. Dariusza Kosikowskiego, p. Pauliny Gajdy oraz p. Piotr Kaźmierczaka, został opracowany i jest wdrażany program innowacji pedagogicznej, dzięki któremu placówka wyposażona została w chromatograf HPLC.
W sobotę i w niedzielę uczniowie naszego technikum uczestniczyli w zajęciach z chromatografii.
Pod okiem nauczycieli naszej szkoły p. Pauliny Gajdy, p. Dariusza Kosikowskiego oraz p. Piotra Kaźmierczaka zapoznali się z techniką wysokosprawnej chromatografii cieczowej HPLC.
Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się z budową, zasadą działania oraz przygotowaniem urządzenia do pracy, opracowali procedurę oznaczania kwasu acetylosalicylowego oraz kofeiny. Przygotowali fazę ruchomą : woda + acentonitryl z dodatkiem TFA (kwas trifluorooctowy). Kolejnym etapem było przygotowanie fazy stacjonarnej – kolumny chromatograficznej C8 do pracy.
Na kolejnych zajęciach uczniowie będą wyznaczali krzywą wzorcową i na jej podstawie określali zawartość kwasu acetylosalicylowego w farmaceutykach oraz zawartość kofeiny w produktach spożywczych. Równolegle będą wyznaczać zależność gęstości w funkcji temperatury oraz stężenia za pomocą gęstościomierza oscylacyjnego.
20
Projekt: "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego"
Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. W projekcie uczestniczą uczniowie Technikum nr 27 w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie.
Dofinansowanie projektu z UE: 95 999 661,12 PLN
Innowacja pedagogiczna
„Wykonywanie badań fizykochemicznych oraz analiza statystyczna otrzymanych wyników, w oparciu o metody chemometryczne”
W ramach projektu ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” w Technikum nr 27 jest realizowana innowacja pedagogiczna „Wykonywanie badań fizykochemicznych oraz analiza statystyczna otrzymanych wyników, w oparciu o metody chemometryczne”. Polega na nabyciu przez uczniów umiejętności posługiwania się nowoczesną aparaturą pomiarową, gromadzenia, przedstawiania, opracowania i prezentacji otrzymanych wyników z zastosowaniem chemometrii. Trzech nauczycieli realizujących kształcenie w zawodzie technik analityk dokona modyfikacji przyjętego programu nauczania
o treści przyjęte w ramach innowacji. Wsparciem objętych będzie 40 uczniów kształcących się w zawodzie technik analityk.
Cele innowacji pedagogicznej:
- nabycie umiejętności posługiwania się aparaturą pomiarową,
- poszerzenie wiedzy i umiejętności nauczycieli przedmiotów zawodowych kształcących w zawodzie technik analityk w zakresie wąsko wyspecjalizowanych zagadnień zawodowych,
- zwiększenie atrakcyjności kształcenia na rynku pracy poprzez wdrażanie nowych metod i form pracy dydaktycznej w zawodzie technik analityk,
- poszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów zwiększających szansę na szybkie zatrudnienie w zawodzie,
- opracowanie procedur pomiarowych do poszczególnych metod analitycznych,
- wykorzystanie sprzętu do przygotowania próbek oraz analizy wyników pomiarów.
Efektem innowacji pedagogicznej dla szkoły będzie podniesienie jakości kształcenia oraz atrakcyjności absolwentów na rynku pracy. Korzyści realizacji innowacji dla uczniów to przede wszystkim nabycie umiejętności posługiwania się niezbędnym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium chemicznym, stosowania technologii informacyjnych w chemii (opracowanie statystyczne wyników badań), prawidłowa/trafna interpretacji wyników, formułowania wniosków. Ponadto innowacja umożliwi doskonalenie umiejętności pracy w grupie, prezentacji wyników, umiejętności planowania i realizowania zamierzonych celów.
Metody i techniki dydaktyczne/metodyczne realizowanie w ramach innowacji pedagogicznej.
Innowacja pedagogiczna realizowana będzie z uwzględnieniem metod podających tj. wykład, dyskusja, pokaz oraz metod praktycznych tj. pokaz, ćwiczenia przedmiotowe, ćwiczenia laboratoryjne, metoda projektów, metoda przewodniego tekstu, pokaz instruktarzowy, obserwacje, praca, indywidualna, w parach/grupach. Ponadto szczególnie eksponowane będą metody programowania (z użyciem komputera oraz programów do statystycznej analizy danych).
Listy i ogłoszenia MEN oraz władz samorządowych
List Ministra Edukacji Narodowej
Plakat - 10 zasad dla rodziców
Plakat - 10 zasad dla uczniów
Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego - wspólny list szefów MEN, MI i GIS
Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce - wytyczne MI i GIS
List Prezydenta Warszawy do Rodziców i Uczniów
Pismo Pana Tomasza Kucharskiego - Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe
Informacja o stypendiach i zasiłkach szkolnych
Funkcjonowanie szkoły w okresie reżimu sanitarnego
W dniu 28.08 w dzienniku librus udostępnimy pełny regulamin organizacji pracy.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021
- Rozpoczęcie roku dla uczniów odbędzie się wg harmonogramu:
09.00 - klasy 4
10.00 - klasy 3
11.00 - klasy 2
12.00 - klasy 1
Spotkania z wychowawcami w salach - wykaz będzie przy wejściu do szkoły.
- Zebrania z Rodzicami:
02.09 godz. 17.00 - klasy 1 i 2 po szkole podstawowej
03.09 godz. 17.00 - klasy 2, 3, 4 po gimnazjum
- Zebranie Rady Rodziców 03.09 godz. 18.00
- Rozpoczęcie roku dla uczniów odbędzie się wg harmonogramu:
Odbiór świadectw - egzamin zawodowy
Lista podręczników
nazwy klas LO:
- j. polski, historia, j. angielski: 1La
- geografa, WOS, j. angielski: 1Lb/1Lc
nazwy klas Technikum:
- technik analityk: 1Ta/1Tb
- technik klimatyzacji i chłodnictwa: 1Tk
- technik usług fryzjerskich: 1Fa
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie