Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z zakresu PIERWSZEJ POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ. Zajecia prowadził absolwent naszej szkoły (technik analityk) - Maurycy Wojciechowski - obecnie student ratownictwa medycznego. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć!!!
Współpraca z Polpharma Biologics
Porozumienie o współpracy
Uczniowie Zespołu Szkół nr 21 w Warszawie z nowymi szerokimi możliwościami na rozwój kariery zawodowej
Polpharma Biologics, największa polska firma biotechnologiczna, zajmująca się wytwarzaniem leków biopodobnych, innowacyjnych, biologicznych i Zespół Szkół nr 21 zaczynają współpracę naukową i edukacyjną.
19 listopada Dyrektor Szkoły Pan Piotr Kaźmierczak i Pani Alicja Kryczało-Lara reprezentująca Polpharma Biologics podpisali porozumienie o współpracy, w ramach którego uczniowie klas technika analityka będą uczestniczyć w specjalizacyjnych zawodowych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów oraz naukowców. Będą także realizowali praktyki zawodowe w firmie oraz uczestniczyli w wizytach edukacyjnych w siedzibie firmy.
Polpharma Biologics oferuje ambitnym i młodym absolwentom szkoły możliwość rozwoju zawodowego dzięki pracy z czołowymi specjalistami branży w jednym z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych.
Grupa Polpharma Biologics prowadzi działalność badawczą i rozwojową na terenie Polski i Holandii. Należy do czołówki firm z branży biofarmaceutycznej. Centrum badań i rozwoju oraz produkcji w Gdańsku to jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie. W Duchnicach pod Warszawą firma dysponuje ultranowoczesnym centrum produkcji komercyjnej, a w holenderskim Utrechcie prowadzi ośrodek wczesnych badań.
Zapoczątkowana współpraca i zaangażowanie firmy w edukację uczniów
Zespołu Szkół nr 21 to korzystna zmiana podejścia do nauki opierająca się na przekonaniu, że praktyczne umiejętności są kluczowym elementem edukacji.
Finał akcji Dzieciństwo bez Przemocy
Dzisiaj w ramach finału akcji Kampania Dzieciństwo bez Przemocy, przypadającej na Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, budynek naszej szkoły został podświetlony na czerwono. W ten symboliczny sposób wyraziliśmy nasz sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.
Akcja Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu:
- uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce;
- wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci;
- promowanie idei uważnego rodzicielstwa;
- promocję systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem
Szczegóły kampanii:
Konferencja BĄDŹ W CENTRUM AKCJI
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konferencji organizowanej przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Praga-Południe. Delegacja składająca się Maćka Zwolińskiego, Mikołaja Szlubowskiego, Ady Grabowskiej, Miłosza Waldekera oraz opiekuna pani Anny Stefaniuk brała udział w specjalnych warsztatach związanych z celem działalności samorządu uczniowskiego. Uczniowie z naszej szkoły bardzo mocno się angażowali i chętnie wymieniali się poglądami z resztą uczestników. Podczas wydarzenia nasi reprezentanci mogli usłyszeć przemówienie wiceprezydent Warszawy pani Renaty Kaznowskiej, która mocno podkreślała jak ważne jest angażowanie się i działanie na rzecz szkoły poprzez samorząd.
2
I Konkurs Fryzjerski Instytutu Fale Loki Koki
Uczniowie z klasy 1Fa zostali laureatami I konkursu organizowanego przez Instytut Fale Loki Koki. Konkurs, którego tematem było pytanie: Dlaczego wybrałaś/eś naukę zawodu fryzjer lub technik usług fryzjerskich?o zasięgu ogólnopolskim był skierowany do uczniów klas I w zawodzie fryzjer oraz technik usług fryzjerskich. Uczniowie mieli za zadanie nagrać krótkometrażowy film promujący zawód. Każdy zaangażowany uczeń w realizację filmu otrzymał nagrodę pakiet ADEPT ufundowaną przez Fale Loki Koki oraz Fundatora Instytutu FLK- Pana Waldemara Koteckiego. Pakiet zawierał: główkę treningową Mila z naturalnymi włosami, statyw, klipsy, rozpylacz do wody, grzebienie FOX, nożyczki FOX, smycz oraz torbę/plecak z logo Instytutu FLK. Nagrodzeni zostali: Piotrowska Aleksandra, Woszczyński Kacper, Jacek Maja, Lys Yeva, Melnytska Kristina, Smoczyńska Zuzanna, Skwierczyńska Olga oraz Umiński Bartłomiej. Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej nauce zawodu.
Narodowe Święto Niepodległości
W piątek 8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem pani Marii Maj przedstawili historię tego bardzo ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Zaprezentowane zostały także wiersze patriotyczne oraz odśpiewana została słynna pieśń narodowa „My, Pierwsza Brygada”. Oprócz tego nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami o godzinie 11:11 wyszły na korytarz i wspólnie odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”.
5
Konferencja „Zatrzymaj Hejt”
28 października uczeń kl. 4lc LO Bartłomiej Turczyński, nasz Radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga Południe, uczestniczył w Sejmie na konferencji „Zatrzymaj Hejt” zorganizowanej przez Wicemarszałek Sejmu Monikę Wielichowską oraz Akcję Uczniowską.
Członkowie Rady Ministrów wraz z posłami oraz ekspertami i działaczami społecznymi rozmawiali o możliwościach przeciwdziałania hejtowi i tworzenia bezpiecznej przestrzeni. Podczas dyskusji głos zabrali m.in. wicepremier, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar, Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, przewodnicząca Komisji ds. Dzieci i Młodzieży Monika Rosa, Dorota Łoboda.
Podczas spotkania odbyła się projekcja filmu „My name is HEJT” oraz podpisano „Sojusz Przeciwko Mowie Nienawiści".
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministrów Sprawiedliwości, Edukacji Narodowej, Cyfryzacji oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w w I etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce .
Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru
- zadania z podstaw ekonomii
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej olimpiady.
Dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie w I stopień zawodów i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach
Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich
05.11.2024r. uczniowie kl. 4TB wzięli udział w debacie ,,Szkolna WYprawa. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich". Tematem przewodnim była samorządność uczniowska w szkołach kształcących w zawodach. Podczas warsztatów uczniowie dokonali diagnozy aktualnego stanu samorządności w szkole, wymienili się spostrzeżeniami na temat działania samorządu uczniowskiego w ich szkole oraz opracowali i wskazali rekomendacje dla lepszego działania samorządności uczniowskiej.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku. W ramach akcji 19.11 o godz. 17:00 podświetlimy na czerwono wejście do szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie