• Staże uczniowskie w salonach fryzjerskich

• Uczniowie klasy czwartej i piątej Technikum nr 27 kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich ukończyli płatne staże w salonach fryzjerskich.

Stażyści odpracowali 150 godzin w salonach firmy JOAN LOUIS DAVID, gdzie mieli możliwość pod opieką fachowców w branży fryzjerskiej doskonalenia i zdobywania nowych zawodowych umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych.

Staż był zorganizowany w ramach projektu unijnego ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, w którym szkoła brała udział.

Wszystkim stażystom gratulujemy!

• Doskonalenie zawodowe

• Uczniowie klas Technikum nr 27 w Warszawie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie I semestru 2023/2024 mogli poszerzyć swoje wiadomości oraz sprawdzić poziom wiedzy zawodowej. W ramach tych działań klasa 4fa i 5fap uczestniczyła w konferencji pt. Świadome upiększanie. Dzięki organizatorowi jakim była Państwowa Inspekcja Sanitarna uczniowie mogli zgłębić zasady bhp. Bezpieczna praca w celu ochrony zdrowia klienta i fryzjera w salonie fryzjerskim to podstawa, o czym nasi uczniowie już wiedzą i świadomie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Olimpiada Umiejętności i Wiedzy Fryzjerskiej umożliwiła uczniom sprawdzenie się z uczniami ze szkół z całej Polski. W I etapie wzięło udział 9 zespołów z klasy 3, 4 oraz 5. Była to II edycja Olimpiady. Również nauczyciele zajęć praktycznych podnieśli swoje umiejętności podczas szkolenia ze stylizacji włosów, m.in. z wykorzystaniem fal objętościowych. Dziękujemy Fale Loki Koki za współpracę.

• Warsztaty w Zakładzie Biofizyki Molekularnej

• Uczniowie klas 3TA i 3TB uczestniczyli w warsztatach w Zakładzie Biofizyki Molekularnej - Wydziału Fizyki UW. Na początku wysłuchali wykładu, a następnie w małych grupkach wykonywali ćwiczenie, podczas którego oznaczali zawartość substancji czynnej w lekach!