• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwie akademie podczas których uczniowie wspominali ten ważny dla naszego narodu dzień. Uczniowie brali także udział w wykładach podczas lekcji historii, które trwały już od początku tygodnia.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoli wzięli również udział w akcji "Szkoła do hymnu" - wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 (10 listopada w piątek) odśpiewali Hymn Polski.

• Mini projekt w klasie 2Ld

• W październiku na lekcjach języka niemieckiego klasa 2LD pracowała metodą mini projektu, zajmując się tematem żywność - Lebensmittelverwendung statt Lebensmittelverschwendung.(wykorzystanie żywności zamiast marnowania jej).

Uczniowie wykonywali plakaty, pracowali w grupach, w parach, metodą stacji, mierzyli swój ślad węglowy a ostatecznie jako pracę domową mieli za zadanie wykonać w grupach jakiś produkt z resztek jedzenia. Mini projekt został zorganizowany przy współpracy Instytutu Goethego w ramach stypendium BILDUNG FÜR NACHHALTIGE ENTWICKLUNG IM UNTERRICHT (EDUKACJA NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU).

Celem nadrzędnym zajęć było uświadomienie uczniom jak istotne są Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz równowaga w trzech aspektach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym.