• Technik usług fryzjerskich

• Technik usług fryzjerskich [514105]

Film - Technik usług fryzjerskich

Rynek usług fryzjerskich  to  dynamicznie  rozwijająca się branża z rosnącym   zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych fryzjerów .

Technik usług fryzjerskich to zawód z tradycją i przyszłością.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich może podejmować pracę:

• w salonach fryzjerskich na stanowisku fryzjera / stylisty
          • w salonach, akademiach fryzjerskich jako specjalista szkoleniowiec
          • jako przedstawiciel handlowy branży fryzjersko – kosmetycznej
          • w firmach fryzjersko – kosmetycznych jako edukator produktów i kosmetyków
          • w charakteryzatorniach, mediach, studiach fotograficznych  jako stylista

Absolwent może otworzyć własną działalność gospodarczą,  jest przygotowany do zarządzania salonem fryzjerskim,  może  także kontynuować naukę na studiach wyższych.

Uczniowie kształcący się  w tym zawodzie w  naszej szkole  mają do dyspozycji trzy nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone pracownie fryzjerskie. Przedmioty zawodowe nauczane w w/w zawodzie:

• podstawy fryzjerstwa
          • techniki fryzjerskie
          • organizacja pracy w salonie fryzjerskim
          • projektowanie i dokumentowanie fryzur
          • język obcy zawodowy we fryzjerstwie
          • wykonywanie fryzur według projektu
          • pracownia fryzjerstwa i stylizacji fryzur

Uczniowie zdają egzaminy zawodowe z dwóch wyodrębnionych kwalifikacji:

• FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
          • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Wszyscy uczniowie odbywają praktykę zawodową  w  renomowanych salonach fryzjerskich. Miejsce praktyk zapewnia szkoła.

Szkoła współpracuje ze znanymi markami fryzjerskim : Fale Loki Koki, ARTEGO , Jean Louis David. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w licznych profesjonalnych szkoleniach, warsztatach fryzjerskich prowadzonych przez  znanych stylistów. Mają możliwość uzyskania  dodatkowych certyfikatów, są przygotowywani do konkursów branżowych.