• Technik chłodnictwa

• Technik chłodnictwa i klimatyzacji [311929]

• Film - Technik chłodnictwa i klimatyzacji - II

Film prezentujący zawód pt. "Profesjonaliści"

Prezentacja - technik chłodnictwa i klimatyzacji

ULOTKA - pdf

Technik chłodnictwa i klimatyzacji to zawód przyszłości o dynamicznych perspektywach rozwoju w różnych gałęziach gospodarki. Nauka trwa 5 lat. Uczeń w trakcie nauki zdaje dwa egzaminy potwierdzające wyodrębnione kwalifikacje w zawodzie:

• ELE.03. Wykonywanie robót związanych z montażem instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła
          • ELE.04. Eksploatacja i organizacja robót związanych z montażem instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła

Zajęcia praktyczne uczniowie odbywają w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1, praktyki zawodowe szkoła organizuje u pracodawców.

W trakcie nauki w technikum uczeń ma możliwość  uzyskania uprawnień :

• Certyfikat SEP( uprawnienia elektryczne)
          • F-gazy ( uprawnienia gazowe)

Szkoła współpracuje z renomowanymi firmami :

DAIKIN, FAVORIT, PROZON, STOWARZYSZENIE POLSKA WENTYLACJA, CAVERION, CLIMA, MITSUBICHI

Charakterystyka zawodu

Technik chłodnictwa i klimatyzacji organizuje i wykonuje prace związane z montażem, uruchamianiem oraz eksploatacją , a także utylizacją wyeksploatowanych instalacji oraz urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Zajmuje się także wykonywaniem remontów, naprawami oraz usuwaniem awarii w pracy instalacji i urządzeń.

Absolwent kierunku technik chłodnictwa i klimatyzacji po zdaniu matury może kontynuować naukę na studiach wyższych (uczelnia techniczna), gdzie może wybrać specjalizację inżynier chłodnictwa i klimatyzacji.

Zatrudnienie

Absolwent kierunku może prowadzić własną działalność gospodarczą, a także pracować w zakładach prowadzących usługi w zakresie projektowania, serwisu, konserwacji, napraw urządzeń i instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła. Technicy chłodnictwa i klimatyzacji mogą znaleźć zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym, przetwórstwie i produkcji żywności, dużych obiektach handlowych i usługowych, studiach telewizyjnych, centrach przetwarzania danych, bankach, teatrach, salach koncertowych i obiektach sportowych, szpitalach itd.