W dniu 23.02 w naszej szkole odbyła się lekcja zorganizowana przez Muzeum Getta Warszawskiego. Tematem lekcji były dwa powstania - Powstanie w getcie i Powstanie Warszawskie. Udział w zajęciach brały klasy 4tk i 4fa. Lekcje prowadziła Pani Anna Darewska. Obecna była także Pani dr Halina Postek, kierownik Działu Edukacji Muzeum Getta Warszawskiego.
VI Mazowiecki Konkurs Fryzjerski
21 lutego 2024 odbyła się kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu Fryzjerskiego pt.: Cztery pory roku w Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie. Naszym reprezentantem był uczeń z klasy 3fa Jakub Lipski. Przygotował zimową stylizację - Śnieżna Królowa. Modelką Jakuba była Adrianna Piętaszewska (3fa). Jakub otrzymał dwa wyróżnienia. Gratulacje!
25 kwietnia - Dzień Otwarty dla kandydatów
Staże uczniowskie w salonach fryzjerskich
Uczniowie klasy czwartej i piątej Technikum nr 27 kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich ukończyli płatne staże w salonach fryzjerskich.
Stażyści odpracowali 150 godzin w salonach firmy JOAN LOUIS DAVID, gdzie mieli możliwość pod opieką fachowców w branży fryzjerskiej doskonalenia i zdobywania nowych zawodowych umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych.
Staż był zorganizowany w ramach projektu unijnego ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, w którym szkoła brała udział.
Wszystkim stażystom gratulujemy!
Doskonalenie zawodowe
Uczniowie klas Technikum nr 27 w Warszawie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie I semestru 2023/2024 mogli poszerzyć swoje wiadomości oraz sprawdzić poziom wiedzy zawodowej. W ramach tych działań klasa 4fa i 5fap uczestniczyła w konferencji pt. Świadome upiększanie. Dzięki organizatorowi jakim była Państwowa Inspekcja Sanitarna uczniowie mogli zgłębić zasady bhp. Bezpieczna praca w celu ochrony zdrowia klienta i fryzjera w salonie fryzjerskim to podstawa, o czym nasi uczniowie już wiedzą i świadomie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Olimpiada Umiejętności i Wiedzy Fryzjerskiej umożliwiła uczniom sprawdzenie się z uczniami ze szkół z całej Polski. W I etapie wzięło udział 9 zespołów z klasy 3, 4 oraz 5. Była to II edycja Olimpiady. Również nauczyciele zajęć praktycznych podnieśli swoje umiejętności podczas szkolenia ze stylizacji włosów, m.in. z wykorzystaniem fal objętościowych. Dziękujemy Fale Loki Koki za współpracę.
1
Warsztaty w Zakładzie Biofizyki Molekularnej
Uczniowie klas 3TA i 3TB uczestniczyli w warsztatach w Zakładzie Biofizyki Molekularnej - Wydziału Fizyki UW. Na początku wysłuchali wykładu, a następnie w małych grupkach wykonywali ćwiczenie, podczas którego oznaczali zawartość substancji czynnej w lekach!
4
„Orła WRONa nie pokona” – warsztaty na temat stanu wojennego
13 grudnia 1981r. wprowadzono stan wojenny w Polsce. Zbliżająca się 42` rocznica była okazją do przypomnienia uczniom tych trudnych momentów naszej historii. Z prelekcją pt.: „ORŁA WRONA NIE POKONA” do uczniów klasy 2 Lb i 2 Tbt w poniedziałek 11.12.2023roku przybył pan Marcin Łaszczyński z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, a zarazem uczestnik tamtych wydarzeń. Na żywej lekcji historii i teraźniejszości uczniowie dowiedzieli się o przyczynach, przebiegu i skutkach wydarzeń grudnia 1981r. Poznali postać Emila Barchańskiego - najmłodszej ofiary stanu wojennego. Dla młodzieży była to ważna lekcja historii.
Bliskie spotkanie uczniów klasy II LC z Europą
W dniu 07.12.2023r. uczniowie klasy II LC w ramach realizacji przedmiotu historia i teraźniejszość wybrali się z wycieczkę do Centrum Europa Experience, gdzie w pasjonujący sposób dowiedzieli się, jak funkcjonuje Unia Europejska, kto tworzy Parlament Europejski, a zasiadając za konsoletami w sali 360° mogli się wcielić w rolę europosłów. Interaktywna mapa Europy natomiast przybliżyła nam dotychczasowe osiągnięcia Wspólnoty oraz wyzwania na przyszłość. W Europa Experience dowiedzieliśmy się również, jakie są priorytety UE na szczeblu krajowym i regionalnym, co UE robi dla naszego kraju i jak nasz kraj angażuje się w projekt europejski. Jednak najwięcej emocji wzbudziła możliwość zrobienia sobie selfie i podzielenia się zdjęciem ze zwiedzającymi w innych centrach Europa Experience w całej Unii Europejskiej. A następnie wzięliśmy udział w grze fabularnej (Role Play Game) ! Na początku zostaliśmy podzieleni na fikcyjne grupy polityczne, a następnie musieliśmy wcielić się w rolę europosłów. Następnie tworzyliśmy sojusze, negocjowaliśmy i zapoznawaliśmy się z różnymi opiniami. A to wszystko, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Podczas dyskusji na bieżące tematy dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej. Doświadczyliśmy, jak te decyzje wpływają na życie obywateli oraz jak działa demokracja europejska.
2
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwie akademie podczas których uczniowie wspominali ten ważny dla naszego narodu dzień. Uczniowie brali także udział w wykładach podczas lekcji historii, które trwały już od początku tygodnia.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoli wzięli również udział w akcji "Szkoła do hymnu" - wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 (10 listopada w piątek) odśpiewali Hymn Polski.
3
Mini projekt w klasie 2Ld
W październiku na lekcjach języka niemieckiego klasa 2LD pracowała metodą mini projektu, zajmując się tematem żywność - Lebensmittelverwendung statt Lebensmittelverschwendung.(wykorzystanie żywności zamiast marnowania jej).
Uczniowie wykonywali plakaty, pracowali w grupach, w parach, metodą stacji, mierzyli swój ślad węglowy a ostatecznie jako pracę domową mieli za zadanie wykonać w grupach jakiś produkt z resztek jedzenia. Mini projekt został zorganizowany przy współpracy Instytutu Goethego w ramach stypendium BILDUNG FÜR NACHHALTIGE ENTWICKLUNG IM UNTERRICHT (EDUKACJA NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU).
Celem nadrzędnym zajęć było uświadomienie uczniom jak istotne są Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz równowaga w trzech aspektach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym.
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
26 października br. w Auli Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Kawęczyńskiej 36 w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły: Julicie Pawłowskiej z klasy 5 TBp oraz Sebastianowi Wąsiakowskiemu z klasy 3LB którzy takie stypendia otrzymali.
Życzymy dalszych sukcesów!
Wyjścia integracyjne
Chłodnicy z 4TK poznawali w kinie opowieść o amerykańskim geniuszu - fizyku J. Robercie Oppenheimerze. Jest to już kolejna klasa, która wybrała się na ten film, chyba o czymś to świadczy! Po prostu polecamy!
Zimno natomiast nie przeszkodziło klasie 1LD na długi spacer po Kampinoskim Parku Narodowym, chociaż ciepła herbata po wycieczce była obowiązkowa!
1
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas I
- 3
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla polskiego szkolnictwa.
13.10.2023 r. w naszej szkole, podczas uroczystych akademii dla klas technikum oraz dla liceum, odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie przez Pana Dyrektora Marka Kupieckiego nagród dla wyróżniających się pracowników szkoły.
Dodatkowo nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy otrzymała P. Beata Szczepańczyk, a nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga Południe otrzymała Pani Agnieszka Politańska.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Pracownikom szkoły życzymy dużo cierpliwości i zadowolenia z wykonywanej pracy. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i osiągnięcia zamierzonych celów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie