• Aktualności

     • Szkolenie kadry fryzjerskiej
      • Szkolenie kadry fryzjerskiej

      • Nowa galeria Szkolenie kadry fryzjerskiej została dodana do albumu fotograficznego

       2 października 2021 roku odbyło się szkolenie z zakresu barberstwa z ramienia Fale Loki Koki. Odbiorcami byli nauczyciele fryzjerstwa. Kadra szkoliła się pod okiem wybitnego specjalisty Pana Sebastiana Karczewskiego (Męskie Zacięcie Academy & BarberShop) i mogła w praktyce zmierzyć się ze strzyżeniem brody, jej formowaniem oraz koloryzacją. Dodatkowo dzięki szerokiej wiedzy edukatora, nauczyciele zgłębili wiedzę w zakresie fryzjerstwa męskiego również w teorii.

     • Kurs: "Koloryzacja Artego od podstaw"
      • Kurs: "Koloryzacja Artego od podstaw"

      • Nowa galeria Kurs: "Koloryzacja Artego od podstaw" została dodana do albumu fotograficznego

       W dniu 21 09. 2021r. w naszej szkole odbyło się szkolenie fryzjerskie ,, Koloryzacja Artego od podstaw”. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie klasy trzeciej. Instruktorzy przybliżyli młodzieży wiadomości z podstaw koloryzacji , nowych technik koloryzacji . Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach ćwicząc warsztat pracy pod kierunkiem szkoleniowców.

     • Praca w administracji szkoły.
      • Praca w administracji szkoły.

      • Dyrektor Zespołu Szkół nr 21 zatrudni starszego specjalistę w administracji szkoły. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu (22) 617 33 74 wew. 101

     • Sprzątanie Świata 2021
      • Sprzątanie Świata 2021

      • 17 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 21 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej SPRZĄTANIE ŚWIATA, która w tym roku odbyła się pod hasłem MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Wyposażeni w worki, rękawice i dobre humory uczniowie z zapałem zaangażowali się w sprzątanie okolicznych ulic, parków i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki. W efekcie do szkolnego punktu składania nieczystości trafiło kilkadziesiąt worków śmieci, a Saska Kępa odzyskała estetyczny i schludny wygląd.

       Brawo Uczniowie!

     • KOBIECY PODWIECZOREK TECHNOLOGICZNY
      • KOBIECY PODWIECZOREK TECHNOLOGICZNY

      •   

       Zapraszamy na Kobiecy Podwieczorek Technologiczny do Centrum Nauki Kopernik 28 września. Program spotkania oraz inne informacje na plakacie obok (kliknij by powiększyć). 

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

          aaaaaaaa

     • Covid-19 - przypomnienie
      • Covid-19 - przypomnienie

      •  

       Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów

       W związku z trwającą pandemią Covid-19, Dyrektor Szkoły przypomina, aby uczniowie, którzy mają objawy chorobowe (kaszel, katar, gorączka, ogólnie złe samopoczucie) nie przychodzili do szkoły. Chorzy uczniowie nie będą odsyłani do domu, gdyż w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo będą musieli oczekiwać w izolatorium na odbiór osobisty przez Rodzica/Opiekuna.

       W trosce o wspólne bezpieczeństwo przypominamy również o konieczności informowania wychowawców o sytuacji, w której uczeń przebywa na kwarantannie lub jest objęty izolacją.

     • Infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów
      • Infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów

      • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, jest kontynuowana pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19. 

       Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

     • Egzaminy poprawkowe
      • Egzaminy poprawkowe

       • Matematyka (podstawa i rozszerzenie) - 26 sierpnia godz. 900 sala 109
       • Historia - 26 sierpnia godz. 900 sala 208
       • J. angielski - 26 sierpnia godz. 900 sala 202
       • J. polski (podstawa i rozszerzenie) - 27 sierpnia godz. 900 sala 112
       • Wykonywanie badań analitycznych - 27 sierpnia godz. 900 sala 208

        

     • Zdrowie psychiczne dzieci w pandemii
      • Zdrowie psychiczne dzieci w pandemii      • OFERTA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ NR 4 DLA RODZICÓW I UCZNIÓW w zakresie wsparcia procesu powrotu młodzieży do nauki stacjonarnej

       Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4
       Ul. Mińska 1/5 Warszawa
       Tel. 22 810 20 29

               OFERTA PORADNI


       Pełna oferta Poradni (w tym zajęcia, grupy, warsztaty) dostępna jest na stronie:
       www.ppp4.edu.pl

     • MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE
      • MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

      • KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.

       ___________________________________________________________________________

        

       Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

       13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

       Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.

       Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

       Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

       23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

       4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

       Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

       27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

       Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)

       W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

       Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

       Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

       Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

       Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

       Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

        

     • Dowiedz się więcej o zawodach - materiały MEN
      • Dowiedz się więcej o zawodach - materiały MEN

      • Na stronach MEN możecie zapoznać się z pełną, bardzo dobrze opracowaną informacją o wszystkich zawodach, których nauka jest Wam oferowana w roku szkolnym 2021/2022. W szczególności poniżej linki do tych materiałów, które dotyczą zawodów oferowanych w naszej szkole. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

        

        

          

             aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          

             aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

          aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

        

     • Konkurs Fantazji Fryzjerskiej „Eko moda na głowie”
      • Konkurs Fantazji Fryzjerskiej „Eko moda na głowie”

      • 23 marca 2021r. odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Forma konkursu była nietypowa – zdalna. Uczestnicy przesyłali nagrania (film i zdjęcia) wykreowanych przez siebie stylizacji – fryzura, makijaż i strój. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 2Fap – Karolina Stelmaszczyk (zdjęcie po lewej) oraz Aleksandra Uchman (zdjęcie po prawej). Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszej owocnej pracy.