• Aktualności

     • Finał XII edycji Konkursu Recytatorskiego
      • Finał XII edycji Konkursu Recytatorskiego

      • Finał XII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci Pokolenia”. W piątek, 29 listopada, bieżącego roku, o godzinie 13.00 odbyło się podsumowanie wyników XII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów.

       W uroczystości udział wzięli uczestnicy konkursu, ich opiekunowie - nauczyciele szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także młodzież naszej szkoły. Swoją obecnością uświetnił uroczystość aktor teatralny i filmowy Pan Adam Bauman, który podczas przesłuchań pełnił funkcję przewodniczącego Jury.

       Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji na temat patronów naszych szkół - gen. Leopolda Okulickiego „Niedżwiadka” oraz prof. Józefa Zawadzkiego - bohaterów związanych z wydarzeniami czasów wojny i okupacji.

       Celem konkursu jest utrwalanie pamięci o tych, którzy brali udział w powstaniu warszawskim, rozwijanie wrażliwości na piękno i prawdę utworów poetów zaliczanych do pokolenia Kolumbów.

       Po przemówieniach, Pana Dyrektora Marka Kupieckiego oraz przewodniczącego Jury Pana Adama Baumana, nastąpiło odczytanie protokołu konkursu, wręczenie nagród, wyróżnień, dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli.

       Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród finaliści zaprezentowali swoje zwycięskie recytacje utworów. Konkurs pozwolił także zaprezentować muzyczne talenty uczniów naszej szkoły. Anna Gawryszewska, uczennica I klasy, zaśpiewała dwa utwory: „Modlitwę obozową” oraz „Pałacyk Michla” a Mikołaj Winkler, również uczeń I klasy, zaprezentował utwór muzyczny na gitarze.

       Po uroczystości uczestnicy konkursu mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z przewodniczącym Jury Panem Adamem Baumanem.

     • Uczeń naszej szkoły w gronie stypendystów Prezesa RM
      • Uczeń naszej szkoły w gronie stypendystów Prezesa RM

      • Uczeń klasy 3Ta Technikum nr 27 Mateusz Dygas  został uhonorowany stypendium Prezesa Rady Ministrów . Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się  27 listopada w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

       Mateusz otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole, wykazał się szczególnymi osiągnięciami w kilku dziedzinach wiedzy.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • Szkolenie poprowadzone przez Jean Louis David
      • Szkolenie poprowadzone przez Jean Louis David

      • W dniach 26 i 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla 3 i 4 klas fryzjerskich z zakresu strzyżenia maszynką poprowadzone przez Jean Louis David. Nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w warsztacie, podnosząc swoje umiejętności wykonując strzyżenie w formie spójnej i owalizację za pomocą poznanej techniki pod okiem edukatorów JLD.

       Nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w warsztacie, podnosząc swoje umiejętności wykonując strzyżenie w formie spójnej i owalizację za pomocą poznanej techniki pod okiem edukatorów JLD.

      • Akcja "Szkoła do hymnu"

      • Szanowni Państwo,

       w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkoła do hymnu".

       W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

       W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

       szkola_do_hymnu.png

       Z poważaniem

       Anna Ostrowska
       Rzecznik Prasowy MEN

      • Akcja "Szkoła pamięta"

      • Szanowni Państwo,

       w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkoła pamięta",

       która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

       Do akcji "Szkoła pamięta" przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

       W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

       szkola_pamieta_dyplom.png


       Łączę wyrazy szacunku

       Anna Ostrowska
       Rzecznik Prasowy MEN

      • Nowelizacja statutów szkoły

      • W dniu 30.11.2019 r. Rada Pedagogiczna w Zespole Szkół nr 21 podjęła uchwałę o nowelizacji statutów.

       Znowelizowano staut ZS21, LXXXVII LO im. Gen. L. Okulickiego i Technikum nr 27 im. prof. J. Zawadzkiego. Stauty dostępne są w na stronie szkoły w menu Uczniowie i Rodzice -> Dokumenty oraz na BiP szkoły.