• Aktualności

  • Aktualności

          • Nasi chemicy na Festiwalu Nauki
            • Nasi chemicy na Festiwalu Nauki

            • Nasi chemicy – uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami – uczestniczyli w Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej nr 386 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

              Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić się w roli detektywów podczas ćwiczeń z kryminalistyki, a także wykonać własny błyszczyk do ust i krem!

              Dużą popularnością cieszył się nasz flubber – odpowiednik slime’a.

              Na zwiedzających czekało również wiele innych ciekawych eksperymentów i pokazów, które wzbudzały zainteresowanie oraz zachęcały do odkrywania fascynującego świata nauki.

              Dziękujemy za zaproszenie! Atmosfera wydarzenia była pełna uśmiechu, radości, dobrej zabawy i przede wszystkim NAUKI!

          • Stypendia  - informacje
            • Stypendia - informacje

            • Zbliża się nabór wniosków o stypendia edukacyjne m.st. Warszawy na rok szkolny 2026/2027. Nabór wniosków rozpocznie się w dniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, tj. 26 czerwca br.

              Pełna oferta stołecznych stypendiów, wraz ze szczegółowymi informacjami, dostępna jest w jednym miejscu - pod adresem: https://um.warszawa.pl/stypendia

              Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium:

              1) stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO (nabór wniosków od 26 czerwca do 31 sierpnia 2026) https://edukacja.um.warszawa.pl/m-st-warszawa-stypendia-sapere-auso

              - dla uczniów i uczennic pobierających naukę w szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych dla młodzieży na terenie m.st. Warszawy (r. szk. 2026/2027), za wybitne osiągnięcia w nauce odnotowane w poprzedzającym przyznawanie stypendium roku szkolnym (2025/2026).

              W maju 2026 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę zatwierdzającą zmiany w programie stypendialnym SAPERE AUSO. Wśród nich jest rozszerzenie projektu o uczniów i uczennice szkół podstawowych oraz dostosowanie kryteriów oceny, zgodnie z orzeczeniem sądu. Wyrokiem sądu z projektu musieliśmy wykreślić kryterium uwzględniające aktywność i zaangażowanie społeczne młodzieży, mimo że docenianie takich postaw ma istotne znaczenie dla rozwijania wrażliwości społecznej oraz kształtowania odpowiedzialności wśród uzdolnionych uczniów i uczennic.

              2)   Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II (nabór wniosków od 26 czerwca do 31 lipca 2026)

              - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mimo trudnej sytuacji materialnej, osiągają dobre wyniki w nauce i odnoszą sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w wolontariat. To comiesięczne wsparcie finansowe oraz udział w autorskim programie rozwoju, organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, miejską instytucję kultury.

              Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnopolską ofertą stypendialną, np.:

              - Program Zdolni Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci: https://fundusz.org/rekrutacja/

              - wyszukiwarka stypendialna: https://www.mojestypendium.pl/

          • Nasza szkoła na Nocy Muzeów w Warszawie
            • Nasza szkoła na Nocy Muzeów w Warszawie

            • W tym roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Nocy Muzeów w Warszawie, która odbywała się w Kuratorium Oświaty w Warszawie

              Nasi uczniowie wraz z nauczycielami chemii przygotowali wyjątkowe warsztaty chemiczne dla wszystkich odwiedzających.

              Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli również okazję porozmawiać z Mazowiecką Kurator Oświaty, Panią Wiolettą Krzyżanowską.

              Nie brakowało efektownych doświadczeń, uśmiechu, dobrej zabawy i nauki poprzez eksperymentowanie! Dziękujemy za inspirację Mazowieckiej Wicekurator Oświaty Pani Elżbiecie Milewskiej – niezwykłej popularyzatorce chemii, od której podpatrzyliśmy pomysły na nowe doświadczenia!

              Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wspólnie z nami odkrywali fascynujący świat chemii.

              SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM UCZNIOM Z KL. 3TA I NAUCZYCIELOM ZA PASJĘ I ZAANGAŻOWANIE!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!

          • Pisarz miesiąca - marzec i kwiecień
            • Pisarz miesiąca - marzec i kwiecień

            • Klasa 2fa nadal jest zaangażowana w projekt pisarz miesiąca. W marcu bohaterem projektu był Ignacy Krasicki. Młodzież przygotowała prezentacje dotyczące życia i twórczości Ignacego Krasickiego. Przygotowano też prace plastyczne - komiksy ilustrujące jego bajki i satyry. Młodzież pisała także własne satyry na współczesne czasy inspirowane myślą Krasickiego.

               

              W kwietniu upamiętniliśmy rocznicę urodzin Szekspira. 23 kwietnia w Światowym Dniu Szekspira młodzież przygotowała inscenizację sądu nad Hamletem. Uczniowie wcielili się w role Hamleta, oskarżycieli, obrońców, biegłych psychologów , świadków obrony i oskarżenia. W wyniku procesu Hamlet został uniewinniony od odpowiedzialności za zarzucane mu zabójstwo.

          • Nietypowy Układ Okresowy - wyniki konkursu
            • Nietypowy Układ Okresowy - wyniki konkursu

            • Serdecznie dziękuję wszystkim Uczennicom i Uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie. W tym roku nadesłano 8 prac. Dziękuję Laurze, Nataszy, Zofii, Marcie,  Nu  Yennhi, Bartoszowi , Piotrowi F. i Piotrowi D. Wszystkie układy były wspaniałe i jak zawsze trudno  wybrać najbardziej pomysłowe dzieła. Mam nadzieję, że wykonywanie pracy konkursowej przyczyniło się do  pogłębienia wiedzy z dziedziny chemii i poszerzenie wiedzy o pierwiastkach układu okresowego. Zdjęcia wszystkich prac zostanały zamieszczone na stronie szkoły.

              Wszystkich Uczestników  zapraszam po odbiór dyplomów i nagród w sekretariacie Szkoły przy ul. Saskiej 78 w godzinach 8.00-15.30 od 01.06.

              I miejsce    Piotr D.  SP nr 211

              II miejsce ex aequo:  Marta  SP nr 211 i Anna SP nr 52

              III miejsce  Zofia  SP nr 211

          • Chemia na widelcu - wyniki konkursu
            • Chemia na widelcu - wyniki konkursu

            • Serdecznie dziękuję wszystkim Uczennicom i Uczniom: Michalinie i Anastazji, Weronice, Janinie i Lenie, Natalii, Jakubowi, Alanowi za udział w tegorocznym konkursie. Wszystkie zdjęcia wykonanych potraw, w których dostrzegliście chemię, świadczyły o Waszym zaangażowaniu i mam nadzieje, że szukaniu związków i cząsteczek w życiu codziennym towarzyszyła dobra zabawa.

              Każdego z Uczestników  zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród w sekretariacie Szkoły przy ulicy  Saskiej 78 w godzinach 8.00-15.30 od 01.06.

              I miejsce    Weronika  SP nr 378

              II miejsce  Jakub  SP w Hucie Mińskiej

              III miejsce  Alan  SP nr 52

              Wyróżnienie: Ania SP nr 52

               

      • Kontakty

        • Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
        • (+22) 617-33-74
        • 03-914 Warszawa, ul. Saska 78
          Poland
        • https://tlumacz.migam.org/warszawa-zespol-szkol-nr-21-saska-78
        • AE:PL-15451-69063-RTUAI-20
    • Galeria zdjęć

      • brak danych