• Spotkania Wigilijne

• Wczoraj w naszej szkole odbyły się spotkania wigilijne uczniów poszczególnych klas z wychowawcami i nauczycielami. Na wigilijnych stołach naszych uczniów nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów, sałatek śledziowych, ciast bożonarodzeniowych oraz innych pyszności. Z sal lekcyjnych rozbrzmiewały dźwięki wspólnego kolędowania :) W między czasie uczniowie i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w konkursie kolęd i pastorałek - gratulujemy zwycięzcom konkursu: uczniom i wychowawcom klas 4Fag oraz 2Fa! Ogłoszono również wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową - serdeczne gratulacje dla zwycięzców konkursu! Na koniec spotkania Dyrektor Szkoły złożył wszystkim uczniom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.

• Warsztaty fryzjerskie Akademii Education by Dobrawa

• W listopadzie najstarsze klasy fryzjerskie zapoznały się z techniką strzyżenia jaką posługiwał się Vidal Sassoon. Było to możliwe dzięki Akademii Education by Dobrawa. Trenerzy dzieląc się cennymi wskazówkami zwrócili uwagę naszych uczniów na możliwości uzyskania efektownych fryzur posługując się prostymi i nieskomplikowanymi liniami w strzyżeniu.

• Kryminalna chemia oraz promieniowanie rentgenowskie

• W środę 14 grudnia uczniowie klas naszego technikum (technik analityk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji) uczestniczyli w wykładzie pt. „Nie bój się Roentgena”. Zajęcia odbywały się na Wydziale Fizyki UW, prowadził je dr Józef Ginter, który specjalizuje się w zakresie fizyki medycznej. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się w jaki sposób Roentgen odkrył znane nam wszystkim promieniowanie X, w jaki sposób ono powstaje, gdzie poza medycyną znajduje zastosowanie. Prowadzący zajęcia uzmysłowił nam wszystkim co takiego widzimy na zdjęciu rentgenowskim popularnie zwanym „prześwietleniem”, omówił również techniki obrazowania 3D m.in. tomografię komputerową. Nie zabrakło również istotnej wzmianki o naszej noblistce Marii Curie-Skłodowskiej.

W czwartek 15 grudnia Pani Beata Szczepańczyk przeprowadziła wykład on-line dla uczniów szkół podstawowych pt. „Kryminalna chemia”. W Wykładzie uczestniczyło kilka szkół podstawowych z Warszawy i okolic. Podczas zajęć prowadząca zwróciła szczególną uwagę na zastosowanie metod analizy chemicznej we współczesnej kryminologii.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Szczepańczyk za przeprowadzenie ciekawego wykładu.

• Warsztaty dla uczniów SP

• W miniony wtorek odbyły się ostatnie warsztaty przygotowujące do konkursu chemii doświadczalnej dla uczniów szkół podstawowych! Podczas zajęć uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli, laborantów oraz uczniów naszej szkoły zgłębiali podstawy analizy jakościowej - przeprowadzali m.in. reakcje strącania barwnych osadów, przeprowadzali próby płomieniowe i wiele innych ciekawych doświadczeń. Dziękujemy: uczniom szkół podstawowych za obecność, nauczycielom, laborantom oraz uczniom klas 4Tap i 4Tbp za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu warsztatów!!! :) Do zobaczenia na konkursie!

• II Uczniowska Konferencja Młodych Chemików Wydziału Chemii UJ

• 2 grudnia uczniowie klasy 4Tbp – Przemysław Kowal, Julita Pawłowska, Julia Rosińska wraz z p. Dorotą Dziuban-Lech uczestniczyli w II Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików zorganizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem Konferencji była „Chemia-Energia-Środowisko”. Podczas sesji posterowej uczniowie zaprezentowali pracę pt. „Nie wyrzucaj bioenergii”. W przerwie między wykładami mieli możliwość zwiedzenia nowego budynku Wydziału Chemii oraz zobaczenia kilku nowoczesnych laboratoriów badawczych.  Ciekawym punktem zwiedzania było również odwiedzenie Wydziałowego Muzeum Historii Chemii. A po zakończeniu Konferencji, mimo mrozu udało się jeszcze obejrzeć kilka atrakcji Krakowa.