• Tydzień z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego!

• Zajęcia otwarte prowadzone przez Wydział Fizyki UW cieszą, się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej! Uczniowie naszej szkoły również bardzo chętnie w nich uczestniczą.

W ubiegłą środę uczniowie klas 1TK, 2LB, 3TA oraz 3TK uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez prof. Krzysztofa Koronę pt. „Czas pod mikroskopem” podczas którego prezentowane były liczne eksperymenty dotyczące pomiarów czasu, znaczenia czasu w świecie atomów oraz wiele innych.

W piątek 18 listopada uczniowie klas 4Tbp oraz 4Tkg uczestniczyli w warsztatach na pracowni fizycznej Wydziału, gdzie w zespołach 2-osobowych badali słuszność jednego z podstawowych praw elektryczności – prawa Ohma. Uczniowie zmontowali zestawy pomiarowe, dokonali pomiarów a następnie analizy wyników. Nie zabrakło również rysowania charakterystyk prądowo-napięciowych.

Prowadzący zajęcia byli pod wrażeniem naszych chemików i chłodników.

• CHEMIA uczy, bawi i rozwija

• Pierwsze warsztaty chemiczne dla 8-klasistów!

Nareszcie!

Po dwuletniej przerwie KONKURS CHEMII DOŚWIADCZALNEJ może odbywać się stacjonarnie! :D W dniu dzisiejszym uczniowie klas 8 szkół podstawowych wzięli udział w pierwszych warsztatach przygotowujących do konkursu! Podczas zajęć, pod okiem nauczycieli chemii, laborantów oraz uczniów z naszej szkoły (uczniom klasy 4 TBp - bardzo dziękujemy), 8-klasiści zapoznali się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym oraz wykonywali w zespołach 2-osobowych doświadczenia chemiczne. :)

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przebiegu dzisiejszego spotkania! Do zobaczenia za 2 tygodnie! Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją!

• Halloween na Saskiej

• Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Halloween. Odbyły się konkursy na „Najlepsze ciasto halloweenowe” oraz „Najlepszy strój halloweenowy”.

Słodkości, straszne twarze i stroje towarzyszyły nam przez cały czas dzień.