• Udział w zajęciach otwartych na Wydziale Fizyki UW

• 21 października uczniowie klasy 4Tap uczestniczyli w zajęciach otwartych prowadzonych przez Wydział Fizyki UW. W zespołach 2-osobowych, w laboratorium podstaw fizyki, pod okiem pracowników naukowych, wykonywali ćwiczenie pt. "Ciepło Jouel'a". Na początku wysłuchali krótkiego wstępu teoretycznego (zasady bhp, cel ćwiczenia, zjawiska fizyczne z jakimi spotkają się w ćwiczeniu, wykaz stosowanego sprzętu itp.). Następnie składali zestawy eksperymentalne zgodnie z przedstawioną instrukcją. Po zaakceptowaniu układu doświadczalnego przez prowadzącego, przystąpili do pomiarów. Otrzymane dane pomiarowe poddali analizie, przedstawili dane w postaci tabel i wykresów oraz sformułowali wnioski. Eksperymentowanie sprawiało wszystkim wiele radości :). Prowadzący ćwiczenia byli bardzo zadowoleni z naszych chemików!!!

• Wykład z fizyki na UW

• W środę 19 października uczniowie klas 2TB, 4tbp, 2TK oraz 4 Tkp wraz z opiekunami wybrali się na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i uczestniczyli w wykładzie pt. "Magnetyzm wokół nas". Wykład prowadzony przez prof. Adama Babińskiego cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Podczas wykładu przeprowadzane były liczne eksperymenty z zakresu magnetyzmu: ilustracja linii pola magnetycznego wokół magnesu sztabkowego, prostoliniowego przewodnika z prądem oraz zwojnicy, badanie zjawiska nadprzewodnictwa, odchylanie wiązki elektronów magnesem, lewitacja, prądy wirowe i wiele innych! W listopadzie kolejni uczniowie będą mieli okazję zgłębiać tajniki fizyki :D

• "Foto sprawozdanie" z wycieczki klas 4tap, 4tbp, 4tkp, 3ta

• W Dniach 4-6 października uczniowie klas 4Tap, 4tbp, 4tkp oraz 3 Ta wraz z wychowawcami uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce do Międzybrodzia Bialskiego! Każdego dnia na uczniów czekały ciekawe wyzwania i atrakcje przygotowane przez animatorów! Nie zabrakło również górskich wycieczek - zdobyto szczyt Góry Żar!!! Podczas pobytu nie zabrakło wspólnego śpiewania przy ognisku oraz tańców podczas dyskoteki! Ostatniego dnia zatrzymaliśmy się na starym mieście w Żywcu! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją :)