• Solidarni z Ukrainą

• Drodzy Nauczyciele, w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie, chcemy jako szkolny wolontariat wesprzeć uchodźców zbiórką darów rzeczowych najpilniej potrzebnych na granicy. Są to: ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA, np. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT). KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń. ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. Bardzo potrzebne są także NOWE koce i śpiwory! Zbieramy też zabawki dla przybywających do Polski dzieci. Zebrane rzeczy przekażemy PCK i najbardziej potrzebującym uchodźcom. Dary można przynosić do pani Ewy Baryły (s.21), pani psycholog Aleksandry Grechowicz, pani Moniki Maruszak-Gozdołek lub do wychowawców klas, którzy przekażą dary ww. osobom.