• Aktualności

     • Wykłady z zakresu chemii i fizyki dla uczniów i nauczycieli SP
      • Wykłady z zakresu chemii i fizyki dla uczniów i nauczycieli SP

      • W dniach 23, 24 listopada oraz 8 grudnia odbyły się wykłady popularnonaukowe dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.

       Pierwszy wykład dotyczył zastosowania chemii i fizyki w medycynie – Pani Paulina Gajda oraz Pan Piotr Kaźmierczak opowiadali m.in. o nowoczesnych technikach obrazowania medycznego stosowanych podczas diagnostyki i terapii chorób nowotworowych.

       Podczas drugiego wykładu pt. ”Kamienie szlachetne okiem chemika” p. Dorota Garus opowiadała o występowaniu oraz zastosowaniu diamentów, szmaragdów, rubinów oraz pereł.

       Trzeci wykład pt. „Kryminalna chemia” prowadzony przez Panią Beatę Szczepańczyk dotyczył zastosowania chemii w kryminalistyce.  Omówiono m.in. sposoby badania odcisków palców oraz wykrywania śladów prochu.

       Zapraszamy na kolejne lekcje otwarte zgodnie z harmonogramem zawartym w ofercie edukacyjnej naszej szkoły.

       Opis wykładu

     • W drodze do Paryża
      • W drodze do Paryża

      • Magdalena Szewczuk, uczennica 1LB w naszym liceum ogólnokształcącym, jest od kilku lat reprezentantką Polski w gimnastyce artystycznej. W przyszłym roku będzie występować na pucharach świata w gimnastyce artystycznej między innymi w Estonii, Grecji, Bułgarii, Azerbejdżanie, Portugalii i Izraelu.

       Magda trenuje od 7 roku życia, kiedy jej gimnastyczny talent dostrzegli trenerzy z UKS Pałac Młodzieży Syrena w Warszawie. Szybko zaczęła osiągać sukcesy w tej trudnej konkurencji. Jej kolekcja pucharów i medali z zawodów w Polsce na świecie jest naprawdę imponująca.

       Gimnastyka artystyczna polega na wykonywaniu układów taneczno – gimnastyczno – akrobatycznych ze skakanką, obręczą, piłką, wstążką, parą maczug lub bez przyboru. W konkurencjach indywidualnych zawodnik ćwiczy tylko z jednym przyborem za każdym razem. W konkurencjach zespołowych 5 gimnastyczek wykonuje wspólnie układ maksymalnie z dwoma rodzajami przyborów.

       Magda trenuje od 4 do 8 godzin dziennie, co sprawia, że jej rozkład dnia w dużej mierze podporządkowany jest treningom. Magda na szczęście świetnie godzi naukę ze sportem. Jest dobrą uczennicą, która potrafi uczyć się dosłownie wszędzie: w samolocie, pociągu, metrze, tramwaju. Przychodzi na klasówkę z matematyki i dostaje bardzo dobrą ocenę. Trzeba mieć silną wolę i umiejętności organizacyjne, żeby zmieścić wszystkie obowiązki szkolne i sportowe w ciągu doby.

       Kariera Magdy wchodzi w ważną fazę: za 3 lata odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, gdzie nasza uczennica będzie najprawdopodobniej reprezentować Polskę i ma dużą szansę wspólnie z koleżankami na osiągnięcie spektakularnego sukcesu. Czego Magdzie serdecznie życzymy.

       Magda prywatnie jest sympatyczną dziewczyną lubianą przez rówieśników z klasy. Jej pasją jest oczywiście sport i jemu się poświęca, ale bardzo lubi chodzić do szkoły, bo – jak mówi – w szkole są fajni ludzie i można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
    • (+22) 617-33-74
    • 03-914 Warszawa, ul. Saska 78 Poland
    • https://tlumacz.migam.org/warszawa-zespol-szkol-nr-21-saska-78
  • Galeria zdjęć

    brak danych