• XIII edycja Konkursu Poezji  Pokolenia Kolumbów
            • XIII edycja Konkursu Poezji Pokolenia Kolumbów

Dyrektorzy oraz Nauczyciele Poloniści, Bibliotekarze

szkół podstawowych i ponadpodstawowych

29 listopada 2021 r. odbyły się przesłuchania konkursowe. Wzięło w nich udział 25 uczniów z warszawskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jury w składzie:

• Adam Bauman - przewodniczący, aktor

• Maria Maj - członek jury

• Alina Więckowska - członek jury

nagrodziło i wyróżniło następujących uczniów:

w kategorii: szkoła podstawowa

I miejsce - Jan Leśniewski - Szkoła Podstawowa Nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy”

II miejsce - Filip Lipiński - Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 135 im. M. Kownackiej

III miejsce - Zofia Hamera - Szkoła Podstawowa Nr 128 im. M. Skłodowskiej-Curie

Wyróżnienia: Michał Piwowarski - Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 135 im. M. Kownackiej

W kategorii: szkoła ponadpodstawowa

I miejsce - Anna Stolarsksa - LXXXVII Liceum Ogólnokształcące im. gen. L. Okulickiego

II miejsce - Roksana Korolczuk - CLVII Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie

III miejsce - Wojciech  Lemiszewski - CLVII Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie Wyróżnienia: Jan Tokarski - Zespół Szkół Nr 40 im. S. Starzyńskiego.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom.

Informujemy, że nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół uczestników.

Organizatorzy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 21

LXXXVII  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  im .gen. Leopolda Okulickiego  „  Niedźwiadka”

03-914 Warszawa, ul. Saska78

ogłasza

XIII edycję KONKURSU  POEZJI  POKOLENIA  KOLUMBÓW „ Pamięci Pokolenia…”

Do udziału w konkursie zapraszamy  uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Każdy uczestnik przygotowuje  1 wiersz spośród wybranych utworów autorów: Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Borowski, Lesław Bartelski, Roman Bratny, Tadeusz Gajcy,

Wacław Bojarski , Teresa Bogusławska, Tadeusz Różewicz, Zdzisław Stroiński, Wojciech Mencel, Stanisław  Marczak- Oborski, Jan Romocki, Stanisław Swen-Czachorowski, Andrzej Trzebiński, Anna Świrszczyńska.      Mogą być też utwory wyszukane samodzielnie.

Prezentowane utwory powinny być  związane tematycznie z powstaniem warszawskim.

Przesłuchania recytacji odbędą się 29 listopada 2021r. od godz.12.00 w budynku szkoły.

Zgłoszenia na formularzu pobranym ze strony  internetowej szkoły  będą przyjmowane do 25 listopada2021r.

Zgoda na udział

Należy je nadsyłać pocztą na adres szkoły , faxem 22 617 33 74  lub drogą internetową:

sekretariat@zs21.edu.pl

zs21@edu.um.warszawa

Zapraszamy Państwa uczniów do udziału w konkursie

Organizatorzy – Zespół Nauczycieli Polonistów

• Szkolenie kadry fryzjerskiej

• Nowa galeria Szkolenie kadry fryzjerskiej została dodana do albumu fotograficznego

2 października 2021 roku odbyło się szkolenie z zakresu barberstwa z ramienia Fale Loki Koki. Odbiorcami byli nauczyciele fryzjerstwa. Kadra szkoliła się pod okiem wybitnego specjalisty Pana Sebastiana Karczewskiego (Męskie Zacięcie Academy & BarberShop) i mogła w praktyce zmierzyć się ze strzyżeniem brody, jej formowaniem oraz koloryzacją. Dodatkowo dzięki szerokiej wiedzy edukatora, nauczyciele zgłębili wiedzę w zakresie fryzjerstwa męskiego również w teorii.

• Kurs: "Koloryzacja Artego od podstaw"

• Nowa galeria Kurs: "Koloryzacja Artego od podstaw" została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21 09. 2021r. w naszej szkole odbyło się szkolenie fryzjerskie ,, Koloryzacja Artego od podstaw”. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie klasy trzeciej. Instruktorzy przybliżyli młodzieży wiadomości z podstaw koloryzacji , nowych technik koloryzacji . Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach ćwicząc warsztat pracy pod kierunkiem szkoleniowców.