• Aktualności

     • Ogłoszenie Dyrektora
      • Ogłoszenie Dyrektora

      • Zgodnie z  ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI 1) z dnia 26 lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół nr 21 do 14.03.2021 roku odbywają się na dotychczasowych zasadach.

       1. Zajęcia ogólnokształcące , zajęcia zawodowe teoretyczne - zdalnie

       2. Zajęcia zawodowe praktyczne - stacjonarnie

       Dyrektor Szkoły

     • Nowe konkursy humanistyczne
      • Nowe konkursy humanistyczne

      • Zapraszam wszystkich uczniów interesujących się sztukami plastycznymi, fotografią oraz poezją do udziału w konkursach związanych z poezją Z. Herberta. Proszę o kierowanie zgłoszeń do mnie. Szczegółowe informacje podam osobom zainteresowanym.

       Barbara Górska

                                  

                           

     • Głosowanie w konkursie literackim.
      • Głosowanie w konkursie literackim.

      • Zespół polonistów zaprasza Was do głosowania w konkursie literackim - Recenzja Książki. Recenzje dostępne są na Sway-u (element usługi Office 365) - bez konieczności logowania. Każda recenzja ma swój kod (dwucyfrowa liczba plus dwie litery), np. 12AB, który potem wybieramy głosując na daną recenzję. Link do głosowania jest na końcu Sway-a, po ostatniej recenzji. Po kliknięciu na link trzeba się zalogować na swoje konto usługi Office 365 (jak do Teams), by móc zagłosować (ankieta w Forms-ach) - samo głosowanie jest już anonimowe - system zlicza tylko głosy. Można głosować tylko raz, na jedną recenzję do 25.02. (czwartek). NIE GŁOSUJĄ AUTORZY RECENZJI. Życzę miłej lektury. Barbara Górska Link do recenzji: https://liblink.pl/MfkXRQPhpQ

     • Oferta rozwoju zainteresowań
      • Oferta rozwoju zainteresowań

      • Wszystkie osoby rozważające w przyszłości możliwość podjęcia studiów zagranicznych lub korzystania z programów wymiany międzynarodowej zapraszam na spotkanie z Erin Cho – amerykańskim doradcą w sprawie wymiany międzykulturowej z Ashburn, Virginia, USA. Nasz gość, korzystając ze swojego własnego doświadczenia, jakim były studia na Uniwersytecie Kansai Gaidai w Japonii i nauczanie języka angielskiego na szkole średniej w Tokio, przybliży Wam różne możliwości wykorzystania stypendiów i programów wymian studenckich dla różnych krajów oraz podpowie z jakich źródeł korzystać szukając informacji na ten temat w sieci. Dowiecie się jak przygotować się do studiów na zagranicznej uczelni, jakie należy spełnić wymagania oraz jakie korzyści niesie taka możliwość. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu, podczas którego przewidziany jest też czas na zadawanie pytań (w języku angielskim). Wydarzenie odbędzie się 24 lutego (środa) o godz. 17:00 i potrwa 50min.

       Uczniów zainteresowanych rozwojem profesjonalnym w obszarze mediów społecznościowych i marketingu zapraszam na spotkanie z Angel McGee – amerykańską menedżerką i organizatorką wydarzeń kulturalno-sportowych w Kansas City, Missouri, USA. Nasz gość, który jest zawodowym sportowcem zajmuje się wspieraniem programów i inicjatyw wspomagających rozwój miasta Kansas City oraz zbieraniem funduszy na ten cel. Podczas spotkania dowiecie się jak przerodzić swoją aktywność w mediach społecznościowych w profesjonalną karierę, jak wykorzystać swój potencjał do działania, kreatywność i możliwości jakie niosą nowe technologie do zbudowania pasjonującej, pełnej wyzwań kariery w szeroko pojętym marketingu. 30-minutowe spotkanie z ekspertem odbędzie się w najbliższą środę 24 lutego o 19:15.

       Wszystkich Uczniów zainteresowanych tematem niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych zapraszam na wycieczkę do byłej plantacji bawełny Kingsley Plantation w Jacksonville, Floryda. Oprócz bawełny na plantacji uprawiano także trzcinę cukrową i kukurydzę, a produkcją zajmowali się czarnoskórzy niewolnicy. Podczas wycieczki usłyszycie krótką historię niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych i obejrzycie wnętrza i zakamarki plantacji łącznie z kwaterami dla niewolników, które razem z domem właściciela przetrwały wojnę secesyjną. 45-minutowa wycieczka w języku angielskim odbędzie się w najbliższy czwartek 25 lutego o godz. 18:00

       Zainteresowanych proszę o kontakt. Iwona Wójcik

     • Wirtualne wycieczki
      • Wirtualne wycieczki

      • Interesujecie się kulturą Indian - rdzennych mieszkańców Stanów Zjednoczonych i tradycjami wciąż przez nich kultywowanymi? Chcielibyście dowiedzieć się jak zmieniało się życie plemion na przestrzeni lat; od czasów ich zamieszkiwania terenów między Górami Skalistymi a Rzeką Mississippi do ich przymusowego umieszczenia w specjalnych rezerwatach?
       Zapraszam Was na wirtualną wycieczkę do Muzeum Buffalo Bill Center of the West w Cody, Wyoming, podczas której poznacie tradycje i zwyczaje Indian zamieszkujących niegdyś tereny Wielkich Równin, ich język, znaczenie hierarchii w strukturach plemiennych, zobaczycie rękodzieło i inne wyroby tradycyjnie wytwarzane jako forma ekspresji artystycznej. Podczas 45-minutowej wycieczki będziecie mieli możliwość zadawania pytań i konfrontacji swoich umiejętności językowych w rozmowie z przewodnikiem.
       Wycieczka odbędzie się 4 lutego (czwartek) o godz. 17:00 czasu polskiego na platformie MsTeams.

       Wszystkich wielbicieli zwierząt, przyszłych weterynarzy, aktywistów oraz osoby, dla których los zwierząt nie jest obojętny zapraszam na wirtualną wycieczkę do Elephant Sanctuary w Tennessee, USA . Jest to schronisko dla słoni wykorzystywanych przez wiele lat w celach turystycznych oraz przetrzymywanych w skandalicznych warunkach w zoo i cyrkach na całym świecie. Podczas wycieczki wolontariusze przybliżą Wam skalę problemu dotyczącego nielegalnego kłusownictwa żyjących na wolności słoni, przetrzymywania ich w niewoli, poznacie historię niektórych mieszkańców schroniska oraz dowiecie się w jaki sposób te najbardziej inteligentne zwierzęta na świecie wracają do zdrowia. Wycieczka w języku angielskim odbędzie się 16 lutego o godz. 16:00 czasu polskiego i potrwa 45min.

     • Kolejne sukcesy naszych uczniów
      • Kolejne sukcesy naszych uczniów

      • Uczennica kl. II LA - Anna Stolarska zdobyła II nagrodę w konkursie recytatorskim BLIŻEJ NORWIDA, zaś Aleksander Bauman, również uczeń kl. II LA, zdobył III nagrodę.

       Uczeń klasy II LA Aleksander Bauman - zajął II miejsce w konkursie organizowanym w ramach wirtualnego BIENNALE SZTUKI POLONIJNEJ w Szwecji. Warunkiem udziału w konkursie było napisanie tekstu literackiego związanego z problemami współczesnego świata. Aleksander Bauman napisał pracę dotyczącą pandemii koronawirusa, a jej temat brzmiał: Koronawirus zmienił w moim życiu. i nadał jej tytuł: 11 Przykazanie. Praca zostanie opublikowana w kwartalniku Polonia Nova i na portalu relacje.se. ​​​​​​

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
    • (+22) 617-33-74
    • 03-914 Warszawa, ul. Saska 78 Poland
    • https://tlumacz.migam.org/warszawa-zespol-szkol-nr-21-saska-78
  • Galeria zdjęć

    brak danych