• I sesja Młodzieżowej  Rady Dzielnicy Praga Południe
            • I sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga Południe

• W dniu 23.01.2020 roku odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Pragi Południe w Urzędzie Dzielnicy. Pan Marcin Kluś Przewodniczący Rady Dzielnicy Pragi Południe i Pani Renata Kaznowska Wiceprezydent Warszawy wręczyli Radnym zaświadczenia o wyborze. Nowi Radni złożyli przysięgę i przystąpili do wykonywania porządku obrad. W trakcie I sesji zostało wybrane nowe prezydium MRD. Radni reprezentujący naszą szkołę to Magdalena Szalwa i Przemysław Kowal, którzy zostali wybrani na dwuletnią kadencje. Na sali obrad byli również obecni szkolni Komisarze Wyborczy Michał Kowalski i Bartosz Woźnialis.

• Finał mistrzostw dzielnicy w koszykówce

• W dniu 20 stycznia odbyły się finały Mistrzostw Dzielnicy w koszykówce męskiej i miło mi poinformować, że reprezentacja Zespołu Szkół nr 21 w składzie:

JACKOWSKI ADAM; LUBANIAK JAN; STORMA ALEKSANDER; ŻABIŃSKI JONATAN; GALEJ TOMASZ; ARTAN SADI; BRYLSKI BARTOSZ; KORUS JAKUB; REJNIAK BARTOSZ; TEODORCZYK KRYSTIAN; KOWAL PRZEMYSŁAW.

JAN SYCZEWSKI - opiekun

zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw.Serdeczne gratulacje zawodnikom,

TAK TRZYMAĆ !!!

• Wolontariat - pomoc w schronisku dla psów

• W listopadzie nasza szkoła przy pomocy p. Marty Wygnańskiej-Foryt, p. Justyny Hajduk i p. Iwony Wójcik rozpoczęła akcję pomocy schronisku w Zielonce. Od tego czasu regularnie odwiedzamy schronisko, dając szansę bezdomnym psom na krótki spacer i chwilę radości. Dziękujemy również klasie 1Ta za zakup 200kg  karmy dla zwierzaków! Na zdjęciach uczennice klas 1Fap i 2Fb wyprowadzające psy ze schroniska.

Wolontariat - galeria

• Warsztaty z termodynamiki

• Dnia 17 stycznia uczniowie klasy 2 TK brali udział w zajęciach  dydaktycznych z zakresu termodynamiki technicznej prowadzonych przez dr hab. Anetę Drabińską z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach zajęć otwartych z fizyki.

Podczas zajęć w sposób interesujący przedstawione zostały podstawy teoretyczne przemian gazowych, zasada działania silników i pomp ciepła, sposoby przekazywania ciepła, zasady termodynamiki. Warsztaty były bogate ilustrowane pokazami eksperymentów.

Warsztaty z termodynamiki - galeria

• Szkolenie Firmy Artego

• Uczniowie klas drugich i trzecich kształcący się w zawodzie technika fryzjera wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez specjalistów firmy Artego. Warsztaty odbyły się w szkolnych pracowniach fryzjerskich. Uczniowie poznali w teorii i praktyce pielęgnację włosów, ich odbudowę i ochronę koloru. Wykonywali indywidualnie zabiegi  pod instruktażem przedstawicieli Artego, zdobyli nowe umiejętności i doświadczenie cenne w nauczanym zawodzie. Artego, jest cenioną dziś firmą w kilkunastu krajach , podąża za najnowszymi trendami we fryzjerstwie. Artego jest autorem nietuzinkowych kolekcji fryzur.

Szkolenie Artego - galeria

• Wizyta edukacyjna uczniów w Firmie COOL

• Uczniowie z klasy czwartej kształcący się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji uczestniczyli w warsztatach dydaktycznych w Firmie COOL z Chotomwa, produkującej agregaty chłodnicze i zespoły sprężarkowe. Tematyka warsztatów dotyczyła produkcji agregatów chłodniczych, zespoły sprężarkowe, rodzaje stosowanych sprężarek, instalacji chłodniczo klimatyzacyjnych. Zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami aparaturowymi w tej branży poszerzyły wiedzę naszych uczniów. Firma COOL jest jedną z największych polskich firm produkujących agregaty chłodnicze, zespoły sprężarkowe i agregaty wody lodowej. Urządzenia wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym w Chotomowie trafiają do użytkowników w wielu krajach na całym świecie., przedsiębiorstwo  oferuje atrakcyjne miejsca pracy dla techników chłodnictwa i klimatyzacji.