• Porozumienie o współpracy

• 24 października 2018 r. w ZS21 odbyło się spotkanie, którego głównym celem było podpisanie POROZUMIEŃ O WSPÓŁPRACY pomiędzy Zespołem Szkół nr 21 w Warszawie reprezentowanym przez dyrektora - Pana Marka Kupieckiego,  a Firmami z branży chłodnictwo, klimatyzacja i wentylacja. Porozumienia zostały wypracowane przez kierownika szkolenia praktycznego ZS21 - Panią Grażynę Sutkowską- Piwowarow.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele miasta st. Warszawy oraz władz oświatowych:• Pan Jarosław Karcz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe• Pan Robert Sagan - Dyrektor DBFO Praga Południe• Pani Barbara Krępska - Naczelnik Biura Edukacji m. st. Warszawy• Pan Andrzej Kołodziejczyk - Inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania Praga Pdprzedstawiciele CKP- u przy ulicy Mińskiej 15 w Warszawie:• Pan Stanisław Karolkiewicz - Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego• Pan Gabriel Giziewicz - Zastępca Dyrektora CKP-u• Pan Henryk Mach - nauczyciel w CKP oraz ZS21 przedmiotów zawodowych z branży chłodnictwo i klimatyzacja.przedstawiciele Firm, być może przyszłych pracodawców naszych uczniów z branży chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja:

DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND Sp. z o. o.Pani Agnieszka Pióro/ Koordynator ds. marketingu

FAVORIT Sp. z o. o.Piotr Jackowiak/ Prokurent

ART-KLIMA Bieńkowski Sroczyński Sp. J.Paweł Sroczyński, Artur Bieńkowski/ Wspólnicy

CLIMA POLSKA Sp. z o. o.Dariusz Koziara/ Prezes Zarządu

CAVERION POLSKA Sp. z o. o.Marcin Żurawski/ Pełnomocnik Zarządu

SODEXO POLSKA Sp. z o. o.Anna Stopel/ Pełnomocnik ZarząduKrzysztof Grajek/ Specjalista ds. Rekrutacji

Podczas spotkania rozmawiano o potrzebach kadrowych firm działających w branży chłodnictwa i klimatyzacji, o możliwych modelach współpracy firm z Zespołem Szkół nr 21.Pracodawcy przedstawili możliwe obszary wsparcia przy kształceniu uczniów, w tym organizację szkoleń zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, praktyk zawodowych, staży zawodowych oraz wsparcia szkoły w kształceniu zawodowym praktycznym.Cieszymy się z podpisanych porozumień o współpracy. Dzięki nim praktyczna nauka zawodu w ZS21 będzie mogła odbywać się w jak największym wymiarze w rzeczywistych warunkach pracy, dzięki czemu nasi absolwenci technikum chłodnictwa i klimatyzacji uzyskają niezbędną dla przyszłego pracodawcy wiedzę i umiejętności oraz uprawnienia i kwalifikacje rynkowe.