• Wyniki Konkursu Chemii Doświadczalnej

• Wyniki Konkursu Chemii Doświadczalnej w roku szkolnym 2023/2024

Miejsce | Nazwa szkoły | Numer stanowiska | Liczba uzyskanych punktów

1 | Szkoła Podstawowa nr 86 w Warszawie | A/226 | 42

2 | Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 w Warszawie | E/226 | 39

3 | Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie | E/218 | 31,5

4 | Katolicka Szkoła Podstawowa w Warszawie | A/218 | 30

5 | Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach | B/218 | 29

6 | Szkoła Podstawowa nr 86 w Warszawie | C/226 | 26,5

7 | Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 w Warszawie | D/218 | 23,5

8 | Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie | C/218 | 22

9 | Szkoła Podstawowa nr 86 w Warszawie | D/226 | 16

10 | Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 w Warszawie | F/226 |13

Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 55 pkt.

Dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy!

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 28 maja 2024 r. o godzinie 12:00 w sali nr 218.

• Szkolenia branżowe w Akademii Klimatyzacji LG

• Uczniowie klas 4Tk oraz 5Tk podczas szkolenia branżowego prowadzonego przez Akademię Klimatyzacji LG

W trakcie szkolenia nasi chłodnicy poznali zasady dobrego montażu urządzeń klimatyzacyjnych oraz szeroką gamę produktów oferowanych przez LG.

• Projekt Next Gen

• W dniu 13.03.2024r w ramach projektu next gen, skierowanego do młodych ludzi, którzy nie wybrali jeszcze drogi na przyszłość, odwiedzili nas przedstawiciele firmy Haug Chemie Polska. Cztery osoby, w tym trzech absolwentów naszego technikum chemicznego, prowadziło zajęcia mające na celu przybliżenie naszej młodzieży branży chemicznej obróbki powierzchniowej, jej rozwoju i perspektyw.

Pracownicy firmy opowiadając o swojej branży,  propagowali  chemię  w przemyśle oraz chemię jako dziedzinę nauki, pokazali  jak rozwija horyzonty i wiedzę młodzieży jako ciekawa branża z ogromną przyszłością. Jak można odnosić sukcesy zawodowe.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, na pewno poznali „Przepis na sukces”.

• Lekcja zorganizowana przez Muzeum Getta

• W dniu 23.02 w naszej szkole odbyła się lekcja zorganizowana przez Muzeum Getta Warszawskiego. Tematem lekcji były dwa powstania - Powstanie w getcie i Powstanie Warszawskie.  Udział w zajęciach brały klasy 4tk i 4fa. Lekcje prowadziła Pani Anna Darewska. Obecna była także Pani dr Halina Postek, kierownik Działu Edukacji Muzeum Getta Warszawskiego.

• VI Mazowiecki Konkurs Fryzjerski

• 21 lutego 2024 odbyła się kolejna edycja Mazowieckiego Konkursu Fryzjerskiego pt.: Cztery pory roku w Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie. Naszym reprezentantem był uczeń z klasy 3fa Jakub Lipski. Przygotował zimową stylizację - Śnieżna Królowa. Modelką Jakuba była Adrianna Piętaszewska (3fa). Jakub otrzymał dwa wyróżnienia. Gratulacje!

• Staże uczniowskie w salonach fryzjerskich

• Uczniowie klasy czwartej i piątej Technikum nr 27 kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich ukończyli płatne staże w salonach fryzjerskich.

Stażyści odpracowali 150 godzin w salonach firmy JOAN LOUIS DAVID, gdzie mieli możliwość pod opieką fachowców w branży fryzjerskiej doskonalenia i zdobywania nowych zawodowych umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych.

Staż był zorganizowany w ramach projektu unijnego ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, w którym szkoła brała udział.

Wszystkim stażystom gratulujemy!

• Doskonalenie zawodowe

• Uczniowie klas Technikum nr 27 w Warszawie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie I semestru 2023/2024 mogli poszerzyć swoje wiadomości oraz sprawdzić poziom wiedzy zawodowej. W ramach tych działań klasa 4fa i 5fap uczestniczyła w konferencji pt. Świadome upiększanie. Dzięki organizatorowi jakim była Państwowa Inspekcja Sanitarna uczniowie mogli zgłębić zasady bhp. Bezpieczna praca w celu ochrony zdrowia klienta i fryzjera w salonie fryzjerskim to podstawa, o czym nasi uczniowie już wiedzą i świadomie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Olimpiada Umiejętności i Wiedzy Fryzjerskiej umożliwiła uczniom sprawdzenie się z uczniami ze szkół z całej Polski. W I etapie wzięło udział 9 zespołów z klasy 3, 4 oraz 5. Była to II edycja Olimpiady. Również nauczyciele zajęć praktycznych podnieśli swoje umiejętności podczas szkolenia ze stylizacji włosów, m.in. z wykorzystaniem fal objętościowych. Dziękujemy Fale Loki Koki za współpracę.

• Warsztaty w Zakładzie Biofizyki Molekularnej

• Uczniowie klas 3TA i 3TB uczestniczyli w warsztatach w Zakładzie Biofizyki Molekularnej - Wydziału Fizyki UW. Na początku wysłuchali wykładu, a następnie w małych grupkach wykonywali ćwiczenie, podczas którego oznaczali zawartość substancji czynnej w lekach!

• „Orła WRONa nie pokona” – warsztaty na temat stanu wojennego

• 13 grudnia 1981r. wprowadzono stan wojenny w Polsce. Zbliżająca się 42` rocznica była okazją do przypomnienia uczniom tych trudnych momentów naszej historii. Z prelekcją pt.: „ORŁA WRONA NIE POKONA” do uczniów klasy 2 Lb i 2 Tbt  w poniedziałek 11.12.2023roku przybył pan Marcin Łaszczyński z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, a zarazem uczestnik tamtych wydarzeń. Na żywej lekcji historii i teraźniejszości uczniowie dowiedzieli się o przyczynach, przebiegu i skutkach wydarzeń grudnia 1981r. Poznali postać Emila Barchańskiego - najmłodszej ofiary stanu wojennego. Dla młodzieży była to ważna lekcja historii.

• 03-914 Warszawa, ul. Saska 78