• Nasze pasje

• Wywiad z Anną Gawryszewską, zwyciężczynią konkursu piosenki obcojęzycznej.

• 15.12.2020 18:54
        • Wywiad z Anną Gawryszewską (2Fag), zwyciężczynią konkursu piosenki obcojęzycznej, uczennicą Technikum Fryzjerskiego w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie.
        • - Kiedy pokochałaś śpiewanie i od czego się wszystko zaczęło?

- Moja przygoda ze śpiewem rozpoczęła się w wieku przedszkolnym. Należałam wtedy do Scholki dziecięcej. W okresie tym uczęszczałam również na zajęcia z tańca nowoczesnego oraz hip-hopu.  Gdy byłam w gimnazjum, za namową koleżanki zapisałam się do chóru damskiego - Mokka, w którym występowałam przez rok. Następnie zamieniłam to na Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego.   Uczyliśmy się tam śpiewu, tańca oraz gry aktorskiej.

Moja przygoda z tą szkołą nie trwała długo, gdyż możliwość brania udziału w zajęciach zakłóciła sytuacja epidemiologiczna. Niemniej jednak udało mi się wystąpić na deskach Teatru Roma, prezentując utwory musicalu  Mamma Mia 2. Obecnie biorę indywidualne lekcje śpiewu, gdzie kształcę swój wokal. Duży wpływ na podejmowane przeze mnie decyzję w sferze artystycznej miała postawa moich rodziców oraz na najbliższych, którzy mnie wspierali.

- Jakie gatunki muzyki lubisz?

- Przyjemność sprawia mi słuchanie takich gatunków muzycznych jak: pop, rock, R&B oraz jazz.

- Kto jest twoim/twoją ulubionym/ulubioną wokalistą/wokalistką i dlaczego?

- Mam wielu ulubionych wokalistów. Jednak, jeżeli miałabym wyróżnić jednego z nich, wybrałabym Whitney Houston. Uwielbiam słuchać jej twórczości. Podoba mi się lekkość z jaką wydobywa każdy dźwięk. Jej muzyka koi moją duszę.

- Jakie masz plany po skończeniu szkoły?

- Po skończeniu Technikum planuję studia muzyczne, na wydziale estradowo-wokalnym.

- Czy masz jakieś marzenie związane ze śpiewem?

- Marzy mi się wydanie autorskiej piosenki, a później albumu.

- Czy poza śpiewaniem masz jeszcze jakieś pasje/hobby? Co robisz w swoim wolnym czasie?

- Poza śpiewaniem uwielbiam pleść wszelkiego rodzaju warkocze. W wolnym czasie sprawia mi przyjemność np: gotowanie, spędzanie czasu ze znajomymi, tańczenie, rysowanie oraz słuchanie muzyki.

Pytania opracował Julian Młynarski z klasy 2Fap.