• Q&A

• ESN - Elektroniczny System Naboru

• Pyt. 1 - Jak poprawnie ustawić kolejność klas w ESN?
            W trakcie tworzenia w ESN wniosku o przyjęcie do szkoły dojdziemy w pewnym momencie do etapu tworzenia swojej listy preferencyjnej klas. Wtedy najpierw dokonujemy wyboru szkół w których są typy oddziałów do jakich chcemy chodzić - kolejność szkół tu nie ma żadnego znaczenia. Wybieramy je tylko po to, by wyświetliły się nam listy klas jakie są w tych szkołach. W kolejnym kroku - i to jest niezmiernie ważne - z list klas którejś szkoły wybieramy oddział do którego chcemy najbardziej chodzić jako pierwszy wybór na liście preferencji. Automatycznie szkoła z której jest ta klasa staje się szkołą I wyboru, bez względu na którym miejscu jest na naszej liście szkół. Potem kolejno, według naszej hierarchii chęci uczęszczania dokładamy kolejne oddziały - "przeplatając" klasy z różnych szkół jak chcemy. System próbuje Was przydzielić kolejno według uporządkowania klas na liście preferencji.

• Pyt. 2 - Czy w ESN szkoła I wyboru to pierwsza wybrana szkoła?
            Nie - szkoła I wyboru to szkoła z której klasa jest na pierwszym miejscu na Waszej liście preferencji klas, a sama szkoła na liście wybranych szkół może być nawet ostatnia.

• Pyt. 3 - Jak najprościej przesłać potrzebne dokumenty rekrutacyjne do szkoły?
            W pierwszym etapie składania dokumentów powinniście dostarczyć do szkoły I wyboru podanie
            1. sposób -> wydrukowane z ESN (sytem utworzy plik pdf) i podpisane w odpowiednich miejscach przez Was oraz Rodziców lub opiekunów prawnych. Uwaga! Jeśli zaznaczycie opcje o spełnianiu różnych dodatkowych kryteriów - to system napisze w podaniu jakie dodatkowe poświadczenia oprócz podania są również wymagane.
            2. sposób -> przesłanie drogą elektroniczną po złożniu podpisu za pomocą profilu zaufanego. Należy zwrócić uwagę, że samo podpisanie elektroniczne podania nie składa go automatycznie - należy jeszcze koniecznie wysłać podpisane elektronicznie podanie przy pomocy odpowiedniego przycisku w ESN.